Nabízené pozice

Vývojový pracovník HW výkonové elektroniky zpět
Technika, elektrotechnika a vývoj

Popis pozice
Budete součástí multioborového týmu, pracujícího na zákaznických projektech zaměřených zejména na následující průmyslové oblasti:

  • elektrické pohony.
  • výkonové měniče pro trakční aplikace (tramvaje, trolejbusy, železniční vozidla)
  • měniče pro automobilový průmysl (autobusy, nákladní automobily)

Vaší zodpovědností bude zejména:

  • koncepční návrh měničů
  • návrh výkonových obvodů elektronických měničů
  • dimenzování výkonových součástek
  • návrh chlazení výkonových součástek
  • návrh topologie a propojení výkonových obvodů
  • řešení problematiky EMC výkonové elektroniky
  • posouzení zvolených technických řešení s ohledem na možnosti výrobních technologií a rentabilitu
  • tvorba dokumentace pro výrobu
  • komunikace s dodavateli elektronických komponentů při hledání technických řešení
  • podpora a spolupráce s odděleními návrhu SW, řídicích obvodů, zkušebny a výroby

Požadovaná kvalifikace a zkušenost:

  • VŠ vzdělání elektrotechnického zaměření (obor výkonová elektronika, elektrické pohony, aplikovaná elektronika)
  • znalost návrhu výkonových obvodů
  • znalost topologií elektronických měničů (DC-DC, DC-AC,…)
  • orientace v moderních výkonových součástkách
  • znalost požadavků na řízení výkonových součástek a návrhu příslušných obvodů
  • orientace ve výkonové elekronice a elektrických pohonech
  • zkušenosti s chlazením elektronických zařízení
  • koncepční myšlení a systémový přístup

Výhodou:

  • znalost návrhu pasivních prvků výkonové elektroniky (transformátory, tlumivky, apod.)
  • znalost výrobních technologií pro výkonovou elektroniku
  • znalost problematiky EMC
  • znalost elektrochemických zdrojů a jejich aplikace
  • zkušenost s návrhem obvodů výkonových měničů či obdobných elektrických zařízení.
  • Znalost návrhu desek plošných spojů.
  • Znalost AJ, případně NJ na technické úrovni.
  • Orientace v příslušných normativních předpisech.
  • Řidičský průkaz B

Místo pracoviště
Praha

Typ pracovního vztahu
Hlavní pracovní poměr

Min. požadované vzdělání
Vysokoškolské/ universitní

Kontakt

Spojte se s námi

Napište nám

Pokud jste spokojeni se službami, které nabízí naše firma, napište nám Vaše reakce.

BD Funky

Vyzkoušejte ďábelskou variantu BD Funky.

Partnerství

Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze

Jsme partnerem Filozofické Fakulty Univerzity Karlovy v Praze.